ADMIN


Laurens SK

+ 420 777 786 670
Laurens SK
 • {{ result.name }}
Môj zoznam
 • {{ result.name }}
Môj zoznam

Podpora

Potrebujete riešiť vzniknutú situáciu s radiátorom Laurens?

Vyberte jednu z oblastí, kde nájdete ako postupovať pri používaní radiátora, príprave a inštaláciu radiátora, odvzdušnenie radiátora, čistenie a starostlivosť o radiátory, vybavovaní reklamácie a využívanie našich servisných služieb (Pravidelná servisná prehliadka, zmena farby, oprava alebo úprava už inštalovaného radiátora).


Používanie radiátora

Radiátory smú byť používané len na vykurovanie/ohrevu vnútorných miestností a interiérov. Prípadne je možné použiť k dosušovanie vo vode praných textíliou. Iné použitie radiátora nie je dovolené. Radiátor je možné napojiť na vykurovací systém iba pri dodržaní parametrov (max. prevádzkový tlak a max Prevádzková teplota) uvedených v technickom liste. Len elektrický prevádzku alebo kombinovaný prevádzka je možná len, ak je to uvedené v technickom liste. Radiátory elektrické alebo radiátory osadené doplnkovým elektrickým vykurovacím telesom (tzv. kombi-prevádzka) smie byť inštalované a prevádzkované iba pri dodržaní zvláštnych inštrukcií, ktoré sú súčasti dokumentácie radiátora alebo sú k stiahnutiu na internetových stránkach firmy.


Tipy pri inštalácii radiátora

 • Odporúčame, aby ajinštaláciu radiátora vykonávala vždy odborne spôsobilá osoba alebo firma napr inštalatér,  kúrenár. V prípade radiátora na elektrický alebo kombinovaný prevádzka musí byť pripojenie radiátora do elektrickej siete vykonané vždy odborne spôsobilou osobou (elektrikár, revízny technik, atp.).

 • Pred montážou nástenných konzol odporúčame preštudovať návod, a pred vŕtaním znova presne rozmerať kotviace body na stene priamo na samontném radiátore. 

 • Je-li dodávaný s radiátorom spoločne s konzolami či držiaky spojovací materiál, tak je určený a dimenzovaný pre zavesenie radiátora len do plného muriva (tehly, betón či tvárnice) a pre inštaláciu radiátorov vo vnútorných priestoroch objektov určených na bývanie. V prípade, že má murivo inú skladbu (napr. sadrokartón, dutá tehla, drevo) je nutné vždy použiť zodpovedajúci kotviaci materiál.

 • Metóda uchytenie radiátora na stenu musí byť určená vždy na mieste stavby pred montážou a musia sa prípadne prispôsobiť jej podmienkam.Podkladový materiál (stena) musí byť pred vlastné montážou radiátora preverená na pevnosť a nosnosť.

 • Pred inštaláciou skontrolujte váhu telesa. Ak radiátor presahuje 25kg prizvite si k montáži druhú osobu, ktorá bude pri vešaní radiátora asistovať.

 • Pri vŕtaní dbajte na to, aby nedošlo k poškodeniu existujúcich rozvodov v stene.

 • Na radiátor sa nesmie liezť, šplhať a nesmie byť používaný ani ako pomôcka na sedenie alebo madlo ku vstávanie. Radiátor smie byť trvalo zaťažovaný do max 5kg. 

 • Ochrannú (stavebné) fóliu odstráňte pred prvým sprevádzkovaním radiátora. Zvyšné obaly recyklujte podľa miestnych predpisov. 

 • Pri montáži elektrických radiátorov alebo radiátorov s kombinovanou prevádzkou dbajte na to, že takto prevádzkovaný radiátor smie byť inštalovaný len v zóne 3. Elektrická vykurovacia vložka / patróna nesmie byť zapájané do el. siete skôr ako je radiátor naplnený a riadne odvzdušnený! Môže dôjsť k úrazu či poškodenia výrobku!

 • Elektrická vykurovacia tyč smie byť inštalovaná do radiátora iba zospodu do jedného z profilov. Elektrická vykurovacia tyč nesmie prísť do kontaktu so stenou profilu alebo rúrky radiátora. Pri montáži dodržujte 90 ° uhol a vertikálnu pozíciu vykurovacie tyče.

 • Radiátor pred použitím vždy riadne odvzdušnite. 


Odvzdušňovanie radiátorov Laurens 

Radiátor by mal byť pred prvým použitím riadne odvzdušnené. Tento proces by sa mal opakovať, ak je radiátor uvádzaný do prevádzky po dlhších odstávkach vykurovacieho systému. Odvzdušnenie radiátora sa vykonáva pomocou odvdušňovacího ventilu, ktorý je spravidla súčasťou inštalačnej sady a je dodávaný spoločne s radiátorom. V prípade, že sa chcete pravidelnému odvzdušňovanie vyhnúť odporúčame zvoliť automatické alebo polo-automatické dizajnové odvzdušňovacie ventily. Automatické odvzdušňovacie ventily LAURENS ® AERO Vám ušetrí nudnú a zdĺhavú prácu s odvzdušňovaním radiátorov. Nielen radiátory LAURENS ® môžu byť osadené týmto unikátnym systémom automatického odvzdušňovanie LAURENS ® AERO. Tento systém dokáže v prípade nasadenia na všetkých radiátoroch ušetriť čas aj energiu.

Ak máte problémy s odvzdušnením radiátora, prečítajte si o tomto probléme viac v sekcii Často kladené otázky (FAQ)


Čistenie a starostlivosť o radiátory

Čistenie radiátorov Laurens smie robiť iba bežnými čistiacimi prostriedkami pre domácnosť, ktoré neobsahujú agresívne rozpúšťadlá alebo abrazívne prvky. Odporúčame používať utierky z mikrovlákna so zložením 80% polyester, 20% polyamid a vysokou hustotou vlákien (váha 280gr/m2). Pre čistenie nerezových radiátorov doporučujeme použiť výrobok firmy Würth "EDSTPFLEG-SPRAY-400ML", ktorý Vám radi dodáme vr. spomínané utierky, ktorá zaistí rýchlu a šetrnú údržbu.


Pravidelná servisná prehliadka

Spoločnosť Laurens odporúča, pre zabezpečenie dokonalej funkčnosti Vášho dizajnového radiátora vykonávať pravidelné servisné prehliadky. Tieto servisné kontroly sú doporučované vždy po skončení vykurovacej sezóny na jar alebo počas letných mesiacov. Najneskôr by sa radiátor aj celý vykurovací systém mal skontrolovať vždy po 2-3 rokoch prevádzky. Váš dizajnový radiátor Laurens je pri tejto servisnej prehliadke skontrolovaný radiátor vr. nadpájacie armatúry (ventilu) opticky na tesnosť, povrchové chyby a je zabezpečené odborné odvzdušnenie radiátora popr. vymenená odvzdušňovacieho ventil za nový.

V prípade, že technik zistí závažnejšie závadu na Vašom radiátore zoznámi Vás okamžite s možným riešením opravy. Späť sa Vám tak vlastne vráti takmer nový, perfektne nastavený a vyčistený radiátor. Súčasťou je aj výstupný tlakový test Laurens, o ktorom dostanete tlačený protokol.

Pravidelná servisná prehliadka stojí od 3.000 bez DPH a zahŕňa službu Laurens on site v rozsahu

 • osobná prehliadka radiátora/ov naším servisným technikom na mieste inštalácie v dopredu dohodnutom čase
 • kontrola radiátora/ov na povrchové vady
 • odborné čistenie a konzervácia povrchu radiátora/ov
 • výmena/čistenie odvzdušňovacieho ventilu
 • odbornej odvzdušnenie radiátora/ov a kontrola vykurovacieho systému
 • zabezpečenie odborného odpojenie radiátora/ov
 • odvoz/dovoz radiátora/ov
 • jeho spätné napojenie a uvedenie do prevádzky
 • upratovanie priestoru po servisnom zásahu

Ak sa pre ňu rozhodnete, stačí vyplniť servisný formulár. Váš radiátor si prídeme osobne prezrieť a vykonanie všetkých potrebných servisných prác Vám vyúčtujeme cenu služby. Týmto pravidelným servisným dohľadom pomáhate nielen výrazne zlepšiť kvalitu fungovania radiátora, ale aj významne zvyšujete jeho životnosť.


Zmena farby

Rozhodli ste sa maľovať a prerobiť štýl vašej miestnosti a chcete zachovať pôvodné designový radiátor Laurens, ktorý však už farebne neladí do nového farebného štýlu? Neváhajte a obráťte sa na náš Servis, ktorý zaistí odborné "prelakovanie" a zmenu farby, tak aby radiátor opäť zapadol do interiéru. Zmena farby zahŕňa buďto službu Laurens collect (odpojený a zabalený radiátor len vyzdvihneme prepravnou službou) alebo Laurens onsite, tj na mieste u Vás zabezpečíme všetko naším vlastným servisným technikom.

Služba Laurens on site zahrňuje

 • konzultácii farebných možností, ktorá pre daný radiátor možná
 • profesionálne odpojenie radiátora
 • zabezpečenie odborného odpojenie radiátora
 • odvoz k zmene, k oprave farby/laku
 • jeho spätné napojenie a uvedenie do prevádzky
 • upratovanie priestoru po servisnom zásahu

Reklamácia

V prípade reklamácie sa obráťte na najbližšieho partnera Laurens alebo priamo na Radiátorové štúdio. Pripravte si pre reklamáciu všetky dokumenty (reklamačný protokol - k stiahnutiu z internetu, faktúru a záručný list s potvrdením o montáži) a zaistite fotodokumentáciu radiátora (detail, celkový pohľad).

 

Zavrieť

laurens.at

Kommen Sie zufälligerweise nicht aus Österreich? Wir empfehlen, dass Sie unsere österreichische Webseite auf laurens.at besuchen. Ihre Eingabe wird für spätere Besuche in Cookies notiert. Sie finden dort Kontakt auf unsere österreichische Vertretung und Partner.

ich möchte hier bleiben los geth's auf laurens.at

Tento web využíva cookies. Viac informácií nájdete tu.

Rozumiem. Zavrieť.